Nowy „Plac apelowy”!

      Możliwość komentowania Nowy „Plac apelowy”! została wyłączona

75 DH

W sobotni wieczór 8 czerwca o godzinie 19:00 na nowo powstałym „Placu apelowym” przy harcówce odbył się uroczysty apel mundurowy na zakończenie Roku Harcerskiego 2018/2019. Razem z zuchami i harcerzami obecni byli ich rodzice.

Apel mundurowy rozpoczął to wyjątkowe spotkanie. 188 – osobowy szczep ustawił się w szyku na nowym „Placu apelowym”. Po sprawdzeniu poprawności umundurowania i „bonusach” w postaci harcerskich pompek i przysiadów nastąpiło meldowanie poszczególnych jednostek.

Następnie odczytany został okolicznościowy rozkaz komendanta szczepu.
Po rozkazie wysiłkiem przedstawicieli każdej jednostki został podniesiony nowy maszt pod flagę państwową. Jego 7 metrów wysokości to symbol 7 jednostek, które tworzą obecnie nasz szczep. Z kolei rozmiary flagi państwowej – 113 cm szerokości i 188 cm długości z zachowanymi proporcjami 5:8 nawiązują do 188 osób, które tworzą nasze środowisko – zuchów, harcerzy i instruktorów. Na 7 zapinkach flagi wygrawerowane zostały nazwy poszczególnych jednostek oraz kolejne litery nazwy szczepu i rok powstania.

Poczet flagowy wniósł flagę państwową. Przy śpiewie hymnu RP po raz pierwszy zawisła na naszym maszcie. Po wspólnym zaśpiewaniu hymnu ZHP i Modlitwy harcerskiej przyszedł czas na obrzędowe ognisko.

Wraz z komendantem rozpaliły je „najnowsze” zuchy i harcerze. Nie brakło okolicznościowej gawędy oraz śpiewów i pląsów. Wspaniały wieczór zakończyło „Bratnie słowo” i iskierka przyjaźni. Gdy iskierka dotarła na swoje miejsce, całość spotkania zakończyła….burza!

Czuwaj!

Zdjęcia – Arch. szczepu