„Spalać się dla innych!” – Msza święta harcerska.

      Możliwość komentowania „Spalać się dla innych!” – Msza święta harcerska. została wyłączona

75 DH

Już po raz szósty w naszej parafii odbyła się Msza święta harcerska. Kościół Trójcy Przenajświętszej zgromadził zuchów, harcerzy i instruktorów z 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”.

To już tradycja, że niedzielna Msza święta dla dzieci i ich rodziców o godz. 10.30 w drugą niedzielę miesiąca staje się Eucharystią harcerską.

Rozpoczyna ją odśpiewanie hymnu Związku Harcerstwa Polskiego, zaś kończy śpiew “Modlitwy Harcerskiej”. Od tej niedzieli śpiewamy już wszystkie cztery zwrotki. Nasi skauci ubogacają liturgię poprzez czytanie lekcji i modlitwy powszechnej, śpiew psalmu oraz procesję z darami. Harcerska Grupa Muzyczna “Ejcz-Dżi-Em” animuje śpiew liturgiczny.

Tym razem liturgia słowa mówiła o powołaniu pierwszych Apostołów. Była to okazja do przypomnienia sobie znaczenia życiowych powołań człowieka i podziękowania za tych, którzy dzielą się nimi z innymi – rodziców, nauczycieli, kapłanów, czy też innych życzliwych i bezinteresownych ludzi. Puentą kazania były słowa, oparte na bajce o węgielku, który odkrył sens swego istnienia -“prawdziwe szczęście daje spalanie się dla innych!”

Zuchy, harcerze i instruktorzy po raz pierwszy zaprezentowali się w nowych zimowych czapkach harcerskich, zakupionych z 1 procenta podatku, przekazanego na szczep w 2018 roku. Oprócz czapek zakupiono 4 profesjonalne krótkofalówki oraz materiały do bieżącego funkcjonowania gromad i drużyn – krzyże i książeczki harcerskie, znaczki i legitymacje zucha, sznury funkcyjne oraz sprawności harcerskie i zuchowe.

Zachęcamy i w tym roku do przekazania 1 procenta podatku na wciąż rozwijający się  przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski “Brzask”. Szczegółowe informacje są zawarte na plakatach i ulotkach, wyłożonych w przedsionku kościoła i na ołtarzach bocznych oraz na stronach internetowych parafii i szczepu.

Już jutro 62 osoby spośród harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów naszego szczepu wyjeżdża na 6-dniowe zimowisko harcerskie w Gorce i Pieniny, a w drugim tygodniu ferii we wtorek 19 lutego ponad 50 zuchów wraz z drużynowymi i przybocznymi rusza na zimową wycieczkę do Bałtowa. Ferie czas zacząć!

Czuwaj!

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska