Biwak 35 DH „Terra”

      Możliwość komentowania Biwak 35 DH „Terra” została wyłączona

75 DH

W piątkowe popołudnie 18 maja najmłodsza 35 DH „Terra” naszego Szczepu wyruszyła rowerami na dwudniowy biwak pod namiotami pt. „Spotkanie z naturą”. Bazą był teren przy Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego „Dzik” w Nowych Barakach.

Harcerze pod opieką drużynowej dh. Iwony Pająk i pwd. Teresy Marczewskiej pokonali rowerami około 10 km. Po dojechaniu do posiadłości Koła Łowieckiego „Dzik” w Nowych Barakach, harcerze sami przygotowali obozowisko. Rozkładanie namiotów po raz pierwszy w życiu nie było takie trudne, a na pewno umiejętność ta przyda się na niejednym biwaku.

Wieczorem podczas ogniska harcerskiego obecny był ks. proboszcz Michał Mierzwa, ks. pwd. Kamil Dziurdź i komendant Szczepu phm. Dariusz Mróz. Śpiewy, pląsy oraz zabawy trwały do północy.

Noc dla harcerzy była bardzo krótka, gdyż wraz z nadejściem brzasku większość drużyny złożyła Przyrzeczenie Harcerskie. Atmosfera tej chwili pozostanie w ich pamięci na zawsze.

Po śniadaniu odwiedził nas Łowczy Koła Łowieckiego „Dzik” p. Marian Oszust i opowiedział o zwierzętach bytujących w naszej okolicy oraz o dokarmianiu zwierzyny. Następnym punktem biwaku były rozgrywki sportowe między patrolami z namiotów. Wszyscy dobrze się bawili i dzielnie rywalizowali między sobą.

W końcu przyszedł czas na zakończenie biwaku. Harcerze samodzielnie składali namioty i porządkowali teren obozowiska. Drogę powrotną także przemierzyli rowerami.

Najważniejszym pytaniem po powrocie był termin następnego biwaku! 

Zdjęcia – Iwona Pająk