Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych!

      Możliwość komentowania Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych! została wyłączona

75 DH

Harcerze naszego Szczepu z 55 DH i 65 DSH wraz z innymi środowiskami z Lasowiackiego Hufca ZHP im. Powstańców Styczniowych w Stalowej Woli wzięli czynny udział w wyjątkowych uroczystościach, związanych z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Główne obchody odbyły się w Stalowej Woli w sobotę 3 marca.

W Parku Miejskim w Stalowej Woli, po posileniu się wojskową grochówką, odbyła się inscenizacja historyczna w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych pt. „1939 – Zdradziecki Pakt”. Następnie rozpoczął się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w kierunku Placu Piłsudskiego. Tam miało miejsce przedstawienie sylwetek Żołnierzy Wyklętych oraz oficjalne uroczystości wojskowe – Apel Pamięci i Salwa Honorowa.

Sobotnie obchody zakończył niesamowity koncert zespołu Maleo Reggae Rockers w ramach projektu „Panny Wyklęte”. Wystąpili: Halina Mlynkova, Marika, Kasia Malejonek, Lilu, Mona, Zespół Dziewczyny (Ola Nowak i Ania Szafraniec) oraz Darek Malejonek z zespołem. Darek, obecny tydzień wcześniej podczas naszego XXI Złazu z okazji Dnia Myśli Braterskiej, pozdrowił ze sceny naszych harcerzy i pogratulował im zapału w dbaniu o pamięć o naszych bohaterach!

Dziękujemy naszym harcerzom, którzy wraz z 4 Szczepem „Feniks” ze Stalowej Woli, Szczepem „Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej, harcerzami z Lipy, 54 SDH oraz Szczepem”Huragan” i ramię w ramię ze stalowowolskim Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej pomogli w organizacji i przebiegu tegorocznych obchodów!