Przejście nie do przejścia! Biwak zuchowy

      Możliwość komentowania Przejście nie do przejścia! Biwak zuchowy została wyłączona

75 DH

W weekend 6 i 7 lipca zuchy z 15 GZ „Łowcy Przygód” i 25 GZ „Poszukiwacze Skarbów” wraz z drużynowymi, przybocznymi oraz starszymi harcerzami przeżywały swój pierwszy biwak pod namiotami w Zwierzyńcu na Białym Słupie. Był to niezapomniany czas pełen przygód i wyzwań.

Sobotę rozpoczęliśmy od poznawania przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego, zwiedzając Muzeum Przyrodnicze i zdobywając Bukową Górę. Popołudnie upłynęło nam na pionierce, czyli m.in. samodzielnym rozstawieniu I urządzeniu namiotów oraz zbudowaniu masztu na flagę państwową. Dzień zakończyliśmy obrzędowym ogniskiem z gawędą oraz zuchowymi i harcerskimi piosenkami.

W niedzielę zuchy realizowały zadania, związane z dalszym poznawaniem przyrody, czyli np. rozpoznawaniem ziół, gatunków owadów i ptaków. Biwak zakończyliśmy apelem, na którym zuchy otrzymały sprawności zespołowe i indywidualne. Zwieńczeniem pobytu była Msza św. w „kościółku na wodzie” w Zwierzyńcu oraz spacer po tym malowniczym mieście.
Pobyt na Białym Słupie z pewnością zapadnie głęboko w pamięć zuchom z 25 GZ „Poszukiwacze Skarbów”, gdyż w niedzielę o brzasku zostali oni poddani „próbie odwagi”, po czym oficjalnie zostali harcerzami, tworząc nową 85 Drużynę Harcerską! 

Tym sposobem nasz 5 Szczep Harcerski „Brzask” od września będzie tworzyło 8 jednostek – 2 gromady zuchowe (15 GZ „Łowcy Przygód” i 25 GZ „Poszukiwacze Skarbów”), 2 drużyny harcerskie (75 DH „Watra” i 85 DH), 2 drużyny starszoharcerskie (35 DHS „Terra” i 45 DHS „Zdobywcy Szlaków”) i 2 drużyny wędrownicze (55 DW „Szum-Bum” i 65 DW „Sokół”).

Czu Czuj! Czuwaj!

Zdjęcia – Marta Twardygrosz i Ewelina Skorupa