Zuchy na jeziorze!

      Możliwość komentowania Zuchy na jeziorze! została wyłączona

75 DH

W słonecznej aurze od 8 do 13 sierpnia nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbył się Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Co prawda w tym czasie nasz szczep przebywał na obozie harcerskim na Mazurach, ale reprezentacja zuchów i harcerzy zawitała także do Tarnobrzega!

„Obóz nad jeziorem” – taki tytuł przewodni miał 6 dniowy zlot harcerzy z całego Podkarpacia. Na zuchów i harcerzy czekały 4 moduły programowa z 40 różnorodnymi zajęciami.

Nasze zuchy i harcerze, biorące udział w realizowanym przez chorągiew projekcie „Świetlic Podwórkowych” pod opieką instruktorów i rodziców wzięły udział w Pikniku Rodzinnym, który odbył się w niedzielę 11 sierpnia.

Wśród wielu atrakcji należy wymienić pływanie żaglówkami i kajakami po Jeziorze Tarnobrzeskim czy koncert zespołu „Luxtorpeda”. Wielki przeżyciem duchowym była polowa Msza święta harcerska, której przewodził Przyjaciel harcerzy biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Atmosfera, nastrój i pogoda były niesamowite!

Zdjęcia – Marta Twardygrosz