Święto Flagi z Premierem RP!

      Możliwość komentowania Święto Flagi z Premierem RP! została wyłączona

75 DH

Sobotni gorący 2-majowy dzień wypełniły ogólnopolskie obchody Dnia Flagi, które tym razem odbyły się w Stalowej Woli. Gościem honorowym był Premier RP Mateusz Morawiecki. Zaproszeni zostali na nie także nasi najstarsi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”.

Uroczyste świętowanie miało miejsce w centrum Stalowej Woli na głównym rondzie przy pomniku Patrioty. Umiejscowiona tam została ogromna scena, 18-metrowy maszt na flagę Polski, a także liczne stoiska ze sprzętem wojskowym. Całość uroczystości transmitowała na żywo TVP 1 i TVP Polonia.

Tuż przed przyjazdem Premiera na głównej scenie wystąpili nasi harcerze z grupy muzycznej, wykonując dwa utwory harcersko-patriotyczne: „Flagę” i „Balladę rajdową”. Razem z harcerzami ze Szczepu “Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej reprezentowali Hufiec ZHP od strony muzycznej.

Następnie w obecności Premiera odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi z asystą wojskową, po czym Prezes Rady Ministrów wygłosił okolicznościowe przemówienie. Wręczył także pamiątkowe flagi przedstawicielom organizacji angażujących się społecznie, w tym harcerzom. W rozdzielaniu flag asystowali nasi harcerze. 

Ostatnim punktem był koncert Piotra Rubika z zespołem, który radosną muzyką i śpiewem zakończył uroczyste obchody!